Hakkımda

Merhaba ben Diyetisyen Damla Arslan. 1991 yılında Amasyada doğdum. 4 yaşımdayken İstanbula göç etmişiz. İlkokul ve lise hayatımı İstanbul’da tamamladım. 2010 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nü kazandım ve 2014 yılında başarı ile mezun oldum.

Eğitim hayatım boyunca Hacettepe Üniversitesi Hastahanesi, Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastahanesi, Ankara Numune Hastahanesi, Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Hastahanesinde polikliniğe gelen hastalara, zayıflamak isteyen kişilere kişisel diyet programları, çocuk hastalara, yoğun bakımda yatan hastaların  Nutrisyonel Beslenmesini, hastanede çıkan yemeklerin yemekhane kısmında hijyenini ve kontrolünü ve Genel Cerrahi(Bariatrik Cerrahi ),Üroloji,Endokrinoloji,Onkoloji gibi bölümlerde hasta takibini yaparak zorunlu stajlarımı tamamladım.

Eğitim hayatım boyunca ve mezun olduktan sonra kariyerim için sürekli eğitim almaya devam ettim. Sadece diyetisyenlerin katılabildiği bir çok kongreye ve kurslara katıldım.

Tartı Akademi 15.12.2019 – Mindfulness Eating sertifikası, İstanbul
Tartı Akademi 21.10.2019- Prof. Dr. Murat Baş – İntermittend Fasting diyeti katılım sertifikası, İstanbul,
Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi – 2-5 Nisan 2014 SheratonHotel/ANKARA,
Acıbadem Sağlıklı Yaşam Günleri- SPOR DİYETİSYENLİĞİ Kursu – 20-23 Şubat 2014 Acıbadem Üniversitesi / İSTANBUL,
Beslenme ve Diyetetik Günleri IV. Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu – DİYABET DİYETİSYENLİĞİ Kursu – 27-29 Haziran 2013 Hacettepe üniversitesi /ANKARA,
Beslenme ve Diyetetik Günleri IV. Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu – 27-29 Haziran 2013 Hacettepe üniversitesi /ANKARA,
Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu-Kardiyoloji Diyetisyenliği Kursu – 28-30 Mart 2013,
Hastalıklarda Diyet Tedavisinin Klinik Uygulamalara Yansıması Sempozyumu 16-17 Kasım 2012 /GATA Ana bina, Ankara seminer programlarına katılıp sertifikalarımı aldım..

İş hayatıma Kasım 2014’te Deluxe Vogue spor &spa&restaurant merkezi (Ankara)’de başladım ve 3 ay süresince üyelere spor yapan bireylerin nasıl besleneceği hakkında bilgi verip beslenme danışmanlığı yaptım. Şubat 2015’ten itibariyle BOBgym Personal Training (Ankara) spor salonun ilk diyetisyeni olarak 3 şubesinde görev aldım. Aynı zamanda Ankara’da bulunan Bahçeli Güzellik Merkezinde Bölgesel zayıflamak isteyen ve sağlıklı beslenmek isteyen bireylere kişiye özel beslenme programlarını yazdım.  Eylül 2016’da Nişantaşı BOBgym spor salonuna geçiş yaptım burada part time olarak devam ederken Neurofeed psikolojik Danışmanlık merkezinde görev aldım ve Beylikdüzündeki Diva Park Güzellik Merkezinde Bölgesel zayıflamaya gelen kitleye beslenme hizmeti verdim. 2017 Ekim ayında Seda Çayhan food & life style diyet mutfağında da hizmete başladım 6 ay burada devam ettim. 2018 Mart ayından itibaren Nişantaşı’ndaki Damla Arslan Beslenme ve Diyet Danışmanlığı Merkezini kurdum. Şuan kendi ofisimde danışanlarıma halen hizmet vermekteyim. Bu süreçte kurumsal firmalarla iş birliği yaptım. Temmuz 2019 ayından itibaren haftanın 2 günü HSBC genel müdürlüğünde çalışanların sağlığını iyileştirmeye yönelik kurumsal beslenme danışmanlığı vermekteyim.

Outdoor Fitness dergisinde, sır haber ve yenibirlik gazetesinde ve balkafa.com web sitesinde sağlıklı beslenme konularında yazılar yazdım ve Galatasaray Tv Güzel spor programına her hafta sağlıklı beslenmeye dair bilgiler paylaştım. Şuan aktif olarak kendi sosyal medya ve web sitemde yazılarıma devam etmekteyim. Ayrıca gebeler için yeni kurulan bir uygulamanında diyetisyeniyim.

Menü